Wapno koralowe w proszku (100 g)81,99 zł
Brutto

Ilość


 • Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
 • Błyskawiczna dostawa Błyskawiczna dostawa
 • Gwarancja zwrotu Gwarancja zwrotu

Proszek z wapnia koralowca to prawdziwe bogactwo wapnia i niemała dawka cynku, magnezu, potasu i żelaza. Wapń to jeden z najkorzystniejszych minerałów dla ludzkiego organizmu. Odpowiada za regulację przekazywania impulsów nerwowych do mięśni oraz krzepnięcie krwi, przyczynia się do uwalniania hormonów i reguluje aktywność enzymów. Wapno koralowe ma działanie przeciwalergiczne oraz przeciwzapalne.

Wapno koralowe – działanie i skład:

Wapno z koralowca od HANOJU to w pełni naturalny proszek kopalny pochodzący z subtropikalnej wyspy Okinawa. Produkt charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością wapnia, czyli niezwykle istotnego, ze zdrowotnego punktu widzenia, minerału dla ludzkiego organizmu. Wapno koralowe zawiera w swoim składzie również inne pierwiastki śladowe, wśród których najważniejsze to magnez, cynk, żelazo i potas. W przeciwieństwie do hodowlanego koralowca morskiego, który zawiera sztucznie zwiększoną zawartość magnezu, proszek z koralowca z wyspy Okinawa jest produktem naturalnym.

Wapń koralowy jest naturalnym i dobrze zbilansowanym zestawem wielu cennych minerałów oraz mikroelementów. Składniki te są niezwykle istotne do utrzymania prawidłowego kwasowo-zasadowego stanu środowisk płynnych ludzkiego organizmu. Warto wiedzieć, że kontakt z wodą powoduje przybieranie postaci jonowej przez skład mikroelementowy wapnia koralowego, dzięki czemu substancje zawarte w wapnie koralowym są bardzo dobrze przyswajalne przez komórki naszego organizmu.

Wapń nie tylko utrzymuje kości i zęby w dobrym stanie, ale też ma wpływ na setki innych podstawowych funkcji ludzkiego ciała. Duża zawartość wapnia sprawia, że wapno koralowe doskonale neutralizuje kwasowość i bardzo skutecznie pomaga przywrócić fizjologiczną równowagę pH w organizmie. Warto wiedzieć, że wapno koralowe posiada pH na poziomie 10–11, dzięki czemu odpowiednio alkalizuje organizm i jest bardzo pomocne dla osób pragnących zrównoważyć oraz utrzymać optymalny poziom kwasowości w swoim organizmie.

Ponadto wapń koralowy bardzo skutecznie reguluje przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni (elektromechaniczne sprzężenie), uwalnia hormony, reguluje aktywność enzymów oraz spełnia istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Na uwagę zasługuje również działanie uszczelniające naczyń krwionośnych oraz działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne proszku z wapnia koralowca. Wapno koralowe jest dosyć podobne do cytrynianu wapnia, jednak poza wapniem organicznym zawiera ono jeszcze w swoim składzie przeszło 70 składników mineralnych niezbędnych dla ludzkiego organizmu oraz przyczyniających się do zwiększenia przyswajalności wapnia.

Wapno z koralowca zapobiega:

 • artretyzmowi
 • chorobom serca
 • osteoporozie
 • zbyt wysokiemu cholesterolowi
 • wypłukiwaniu wapnia z kości
 • chorobie Alzheimera
 • kamieniom żółciowym
 • kamieniom nerkowym
 • złemu trawieniu
 • bólom głowy
 • podniesieniu ciśnienia krwi
 • egzemom
 • zbyt wysokiemu poziomu kwasowości
 • i wielu innym chorobom wynikającym z niedoboru wapnia.

Zalecana dzienna dawka wapna koralowego w proszku:

Najlepiej rozmieszać proszek w 2 litrach przegotowanej wody. Zostawić na noc i pić w ciągu dnia bez osadu. W pierwszym tygodniu 1 g. na dzień. Od drugiego tygodnia 2 g. a począwszy od 3 tygodnia należy używać między 3-4 g. dziennie.

Składniki proszku wapnia z koralowca:

Wapń z koralowca w proszku. Nasz proszek nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego, cukru, glutenu, substancji zapachowych, barwników i konserwantów.

Opakowanie wapnia koralowego zawiera:

100g proszku z wapnia koralowca

Zalecenia według rozporządzenia w sprawie suplementów diety:

Nie przekraczać dziennej zalecanej dawki. Suplementy diety nie są substytutem zrównoważonej i różnorodnej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeśli Wapno Koralowe w proszku to tylko od HANOJU:

Podstawą filozofii Hanoju jest pozyskiwanie produktów z najlepszych źródeł. W przypadku produktów organicznych czystość środowiska, z którego są one pozyskiwane ma decydujące znaczenia dla skuteczności oraz bezpieczeństwa końcowego produktu. Bezpieczeństwo i jakość warte są swojej ceny.

Hanoju
BI_497